Bilgi: Veritabanımızda an itibariyle toplam 152 kategori ve 457 kayıtlı firma bulunmaktadır.
|
Keçiören Burada ! Sizin firmanız nerede ?
  • mavi gezegen ana okulu
  • merto
  • mutluluğun resmi
  • mavi gezegen 3
  • mavi gezegen 2
  • mavi gezegen 1

MENU

Harita

ETLİK MAVİGEZEGEN ÇOCUK KULÜBÜ&ETÜT

Okul öncesi eğitim insan yaşamının temelini oluşturur. Sağlıklı, mutlu, üretken insanlar yetiştirebilmek için bu dönemi tanımak ve en iyi şekilde değerlendirmek gerekir.

Okul öncesi eğitimi, çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli roller oynayan; bedensel, psikomotor, sosyal, duygusal, zihinsel ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, ailelerde ve kurumlarda verilen eğitimle kişiliğin şekillendiği gelişim ve eğitim süreci olarak tanımlayabiliriz. Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip çocuklar yetiştirmek, onların gelişim özelliklerini ve bu özellikler doğrultusunda ihtiyaçlarının neler olduğunu bilmeye bağlıdır. Çocukların özelliklerini bilmeden verilen eğitim, hem güçtür hem de tamamen tesadüflere kaldığı için hata yapılmasına ve istemeyerek de olsa onların zarar görmesine yol açabilmektedir.

Gelişim hızlarının çok yüksek olduğu okul öncesi dönemde, çocuklar henüz kendi gelişim özelliklerini, yeteneklerini, ilgi alanlarını ve gereksinimlerini tanımadıklarından, duygu ve düşüncelerini ifade etme güçlüğü içinde olduklarından, onlarla ilgilenen yetişkinlerin çok bilinçli ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Ayrıca çocuklar evde kendisine sağlanamayan eğitim imkanlarına ulaşmaya ve düzenli bir eğitim programına katılma şansına sahip olabilmektedir. Kendi kendine yeme, giyinme, kendi işini kendi görme alışkanlıkları edinir. Böylece bağımsızlığa doğru adımlar atar. Okul öncesi eğitimin en iyi yönü çocuğa koruyucu bir ortamda sağladığı özgür davranma olanağıdır. Kurumlarımızda çocukların fiziksel gelişmelerini sağlayacak eğitim ortamını sağlamak, dilin gelişmesine ve kullanılmasına imkanlar sağlamak, ayrıca İngilizce öğretimiyle ileriye dönük eğitim hayatında başarılı olmasını sağlama, öz bakım becerileri ( temizlik, giyinme vb.) kazandırmak, bedensel becerileri geliştirmek, kendi ayaklarının üzerinde durabilen, bağımsız bireyler olabilmeleri için destek olmak, yaratıcı yönlerini ve ilgi alanlarını o zihinsel, duygusal ve sosyal yönden yeteneklerine göre ortaya çıkarmak oyun oynama ve arkadaşlık ihtiyacını gidermek, ilköğretime hazırlamak gibi bazı önemli amaçlar vardır. Bu amaçlara ulaşmada ve çocuklarımızın her bakımdan sağlıklı bir birey olarak yetişmesinde okul öncesi eğitiminin çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Var mısınız bizimle beraber geleceğin ufku açık, kendine güvenen 21. yüzyılın hızla değişen şartlarında milli ve manevi varlığını koruyan, kültürel değerlerini benimseyen, olumlu kişilik temellerinin atılmasına yönelik eğitim anlayışı içinde her çocuğun kendine özgü nitelikler ve yeteneklerle doğduğu kabul edip; çocuklarımızın sahip oldukları değerleri özgürce ifade edebilecekleri, geliştirebilecekleri ve yeni yetenekler kazanabilecekleri ortamlar ve olanaklar hazırlamaya.
 

Anahtar Kelimeler: mavi gezegen etüt ETLİKTE ETÜT&YAZOKULU, mavi gezegen kreş ve çocuk yuvası, mavi gezegen etlikte, etlikte etüt, mavi gezegen, mavi gezegen keçiörende kreş, etlikte çocuk kulübü, gazze caddesinde mavi gezegen, ankarada mavi gezegen, keçiörende kreşler, ankarada anaokulları, etlik esertepe ufuktepe, incirli, atapark, aşağı eğlence, sanatoryum, keçiören, 

 


Daha Büyük Görüntüle

İletişim Bilgileri

 Yetkili Kişi
:
Bektaş İLOĞLU
 
 Telefon
:
(+90) 312 321 53 55
 
 GSM No
:
0532 706 67 67
 
 Fax
:
(+90) 312 321 53 55
 
 Adres
:
ETLİK Gazze Caddesi (6. Cadde) Turgut Özal Ünv. Karşısı 6/B (Hacı Mustafa Tarman İlkokulu Karşısı
 
 Ülke / Şehir / İlçe
:
Türkiye / Ankara / Keçiören
 
 
 Web
:
 
 Başlangıç Tarihi
:
23.06.2011
 
 Bitiş Tarihi
:
23.02.2023
 

Foto Galeri

Keçiören Esnaf Rehberi

Adres: Hükmet cad. 3/15 Ulus / Ankara
Telefon: 0 312 324 25 77  -  Fax: 0 312 311 79 46
Email: bilgi@keciorenesnafrehberi.com